Slavnosti bratrství Čechů a Slováků na Javořině se každý rok začínají prvním plenárním zasedáním přípravného výboru slavností, jehož členy jsou představitelé samospráv přihraničního regionu. Plenární zasedání se uskutečnilo 12. dubna v Uherském Hradišti, kde členové zhodnotili loňské slavnosti a zvolili přípravný výbor pro organizování slavností v tomto roce. Ve čtvrtek 25. dubna 2013 se ve Staré Turé uskutečnilo další setkání přípravného výboru, kde se začalo s detailní přípravou akce na rok 2013.

Letošní Slavnosti bratrství Čechů a Slováků na Javořině se uskuteční v poslední červencovou neděli 28. 7. 2013.

Novým předsedou přípravného výboru se stal Jozef Trstenský – primátor Nového Mesta nad Váhom, jeho zástupkyní na straně SR je Soňa Krištofíková, zástupkyně primátora města Stará Turá a na české straně – Petr Vrána, místostarosta Uherského Brodu.

Přípravní výbor tvoří statutární zástupci obcí a měst:

Česká republika: Uherské Hradiště, Uherský Brod, Nivnice, Kunovice, Dolní Němčí, Nová Lhota, Strání, Veselí nad Moravou, Boršice u Blatnice a Kyjov.

Slovenská republika: Nové Mesto nad Váhom, Stará Turá, Bzince pod Javorinou, Lubina, Moravské Lieskové, Myjava, Brezová pod Bradlom, Skalica a Horná Streda.

Program zasedání ve Staré Turé zahrnoval zejména návrh složení jednotlivých komisí (kulturní, finanční, dopravní, technické). Členové se také zabývali financováním akce a různými organizačními záležitostmi. Další setkání výboru je naplánované na 24. května v Brezové pod Bradlom.

                                                           Lívia Boorová