Slávnosti bratstva Čechov a Slovákov sa nezadržateľne blížia. Jednotlivé komisie prípravného výboru preto pracujú na plné obrátky a zabezpečujú všetko, čo bude v poslednú júlovú nedeľu potrebné a nevyhnutné pre bezchybný chod slávností. Členovia prípravného výboru sa stretli v piatok 28. júna 2013 v Kyjove, kde ich privítal místostarosta Kyjova, Bc. Antonín Kuchař a predseda výboru, Ing. Jozef Trstenský.

Pre návštevníkov bude tento rok opäť zabezpečená bezplatná autobusová doprava z oboch strán hraníc, ktorá ich vyvezie až na Veľkú Javorinu. Cestovné poriadky budú visieť v jednotlivých mestách a obciach prihraničného regiónu. V rámci programu je pripravených množstvo súborov, skupín a hudieb. Presný program aj s jednotlivými časmi vystúpení súborov nájdete na plagáte. Bližšie informácie o účinkujúcich sú uvedené v príspevku na internetovej stránke slávností. Pre návštevníkov budú pripravené stánky s remeselným tovarom, ale aj s chutným občerstvením a nápojmi. Organizátori nezabudli ani na deti. Naši najmenší si môžu počas slávností užiť za Holubyho chatou rôzne súťaže a zábavné hry. V sobotu 27. júla 2013 sa bude konať tak ako aj v minulých rokoch na Javorine stretnutie cykloturistov s názvom Javorina tour 2013.

Na zasadnutí prípravného výboru sa diskutovalo o práci jednotlivých komisií a o ďalších dôležitých záležitostiach, ktoré sú nevyhnutné pre stopercentnú prípravu slávností. Budúce zasadnutie prípravného výboru sa uskutoční v piatok 12. júla 2013 v Lubine.